Kaisa Ling Thing bluusikal “Kuldsete kätega mees”

Eesti esimene “bluusikal” Kaisa Ling Thingi “Kuldsete kätega mees” räägib soolisest palgalõhest toksilises matriarhaadis. Palaganibluusi ansambel Kaisa Ling Thing aitab lõbusa algupärase bluusimuusikali “Kuldsete kätega mees” abil mõistetavaks teha Tallinna Ülikooli sotsiaalteadlaste läbi viidud soolise palgalõhe uuringu tausta ja tulemusi.

Artistid pakuvad välja, mis juhtuks siis, kui filmides ja raamatutes oleks vaeseks peategelaseks hoopis meesterahvas, kes püüaks saada hakkama toksilises matriarhaadis? Kas maailm muutuks võrdsemaks, kui olukord naiste kasuks pöörduks? Bluusikali “Kuldsete kätega mees” muusika on kollektiivilt Kaisa Ling Thing, teksti autor on Kaisa Ling, laulutekstide mees(kaas)autor Aapo Ilves. Tööotsija Taaveti peaosa mängib meesnäitleja Ott Kartau, direktor Deboora osas Kaisa Ling. Bluusikal “Kuldsete kätega mees” esietendub 23. novembril Tallinna Ülikoolis ning internetikeskkondades.

Palaganibluusi ansambel Kaisa Ling Thing on seni välja andnud kaks plaati, “Nii kole mees” (2018) ja “Läänemure lained” (2021), millel olevad laulud mõtestavad naiste õigusi ja muresid riukaliku ja humoorika bluusi vahenditega. Seekord mõtleb ansambel TLÜ sotsiaalteadlastega kaasa ning püüab pakkuda ühe võimaliku selgituse soolise palgalõhe probleemile.

Bluusikal “Kuldsete kätega mees”